Zooterapia - Agroturystyka Kaszuby | Noclegi Kaszuby | Gospodarstwo Agroturystyczne | Alpaki i Alpakoterapia | Tanie Noclegi na Kaszubach | Wczasy nad Jeziorem | Noclegi Pomorskie ...

Przejdź do treści

Menu główne:

Alpako i Lamo Terapia


Zooterapia
znana również jako Terapia Zwierzęca to terapia z udziałem zwierząt. Jedną z najlepszych odmian terapii zwierzęcej jest Alpako i Lamo terapia. Naukowo potwierdzono, że przebywanie z Alpakami i Lamami daje rewelacyjne rezultaty przy leczeniu nadciśnienia, autyzmu, chorób psychicznych, zaburzeń ruchu i depresji, ADHD, nerwicy, upośledzeniem intelektualnym i mózgowym  porażeniem dziecięcym. Bardzo dobre efekty przynosi leczenie młodych pacjentów podatnych na kontakt ze zwierzęciem. W wielu przypadkach kontakt ze zwierzęciem przynosi lepsze efekty niż z lekarzem, choćby ze względu na miejsce terapii i „lekarza” który potrafi okazać wiele cierpliwości i miłości w stosunku do chorego. Ponieważ Alpaki i Lamy są zwierzętami z natury spokojnymi i przyjaźnie nastawionymi do innych zwierząt w tym i ludzi nadają się znakomicie do tego typu terapii.

Alpakoterapia i Lamoterapia jest więc ukierunkowanym sposobem terapii mającej służyć poprawie funkcjonowania człowieka w sferze fizycznej, emocjonalnej oraz społecznej i poznawczej. Służą do tego specjalnie szkolone zwierzęta i przygotowane do procesu terapeutycznego. Alpako jako i Lamo terapia polega na tym, że pacjent może alpakę jak i lamę głaskać, karmić, przytulać się do niej czy prowadzać na smyczy a ich wygląd i niewysoki wzrost powodują u pacjenta duże zaufanie do tych zwierząt. Ich miękka sierść daje poczucie bezpieczeństwa i ciepła które wręcz bije od tych zwierząt. Są zwierzętami które chętnie się uczą i dają dużo radości pacjentom którzy mogą z nimi obcować. Pacjenci podczas pobytu ze zwierzęciem rozluźniają się, otwierają, staja się bardziej radośni. Tego typu działania poprawiają także motorykę pacjentów oraz  poprawiają ich samopoczucie.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego